Оригінальна клумба для початківців – маленькі секрети створення

Посадити розкішну клумбу на своїй ділянці може спробувати кожен, але правил її створення досить багато. Що потрібно знати для того, щоб рослини поєднувалися одна з одною, добре прижилися у вас і радували довгий час?

Найперше, на що звернули б увагу фахівці, стосується різних форм життя квітів. Наприклад, є ті, які доводиться сіяти щорічно або через рік. Але є багаторічники види та декоративні чагарники. Одного разу посадивши їх, ви будете кілька років спостерігати за ростом і розвитком.

Якщо використовувати лише насіння однорічних видів, то вже через 13-15 тижнів можна дочекатися цвітіння. Зазвичай це роблять в першій половині травня, а вже в липні і серпні вони набирають свою повну декоративну силу. Розсада дасть більш швидкий результат. Але і в тому, і в іншому випадку необхідним буде сонячне світло або спеціальне підсвічування.

В інтернет-магазині «Дім і Сад» ви можете знайти необхідний посадковий матеріал.

Щоб клумба виглядала оригінально

Необхідно висаджувати всі рослини невеликими групами, тому задній план краще виділити для високих, а передній – для низьких.

Не забувайте, що будь-яка квітка тягнеться головками до світла. Якщо місце для посадки не дозволяє домогтися бажаного ефекту, тоді віддайте перевагу тим видам, у яких ця особиливість виражена мінімально.

Залишайте достатньо землі між різними видами, щоб вони мали можливість природно розмножуватися. Пам'ятайте, є такі, що не люблять частого пересаджування.

Особливу увагу плануванню квітника радиться приділяти тим, хто хоче розводити рослини біля паркану. Потрібно відразу вирішити, які квіти повинні радувати господарів, а які висаджуються для того, щоб красуватися перед перехожими.

Вибір у бік багаторічників

В цьому випадку ви зробите посадку один раз, забезпечите належний догляд і протягом декількох років будете мати результат. Придбати багаторічні рослини можна в магазинах, взяти на розсаджування у сусідів або виростити самостійно з насіння. Корінець – ідеальний варіант, оскільки він вже адаптований до особливостей ґрунту.

Також не забувайте про терміни росту. Поки одні квіти тільки розпускаються, інші в цей час можуть вже закінчувати своє цвітіння. Періодично видаляючи все сухе, можна підтримувати ефектний вигляд клумби.

Аналізуючи свою працю, складайте плани на майбутній сезон. Записуйте спостереження, робіть замальовки, спираючись на зовнішні особливості рослин і терміни їх розвитку. Намагайтеся поєднувати однорічні та багаторічні рослини. У кожного є переваги.

«Будинок і Сад» чекає вас!

ДрукE-mail

Контакти

Телефон: +38 (044) 234 60 56
Факс: +38 (044) 239 31 90

Email: botsad-fomin@ukr.net

Адреса: вул. С. Петлюри, 1,
м. Київ, 01032