• Головна
  • Всі новини
  • 8-ма конференція Мережі «Планта Європи» у Ботанічному саду імені акад. О.В. Фоміна.

8-ма конференція Мережі «Планта Європи» у Ботанічному саду імені акад. О.В. Фоміна.

Ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна спільно з Національним ботанічним садом імені М.М. Гришка та Інститутом ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України цьогоріч мали за велику честь приймати міжнародну конференцію європейського масштабу – 8-му конференцію Planta Europa (8th Planta Europa Сonference).

Planta Europa Network була заснована ще у 1995 році як міжнародна ініціатива спрямована на збереження дикорослих рослин і грибів, а також середовища їхнього існування і сьогодні є провідною європейською мережею у цій галузі. Традиція конференцій Planta Europa з метою об'єднання зусиль експертів різних країн для обговорення майбутнього збереження рослин була розпочата в 1995 році в місті Єр (Франція), і з цього часу стала звичним науковим заходом з періодичністю в декілька років: Уппсала, Швеція (1998 рік); Пругоніце, Чехія (2001); Валенсія, Іспанія (2004); Клуж-Напока, Румунія 2007); Краків, Польща (2011), Колімбарі, Ханья, Крит, Греція (2014). Нинішня (восьма) конференція проходила під девізом – «Збережемо рослини заради майбутнього Землі» (Save Plants for Earth’s Future), яка зосереджує увагу на гостроті проблем, пов’язаних зі збереженням екологічного балансу та охороною біорізноманіття у світі.

У Києві конференція тривала впродовж 5 днів – із 22 по 26 травня. Всього у її роботі взяли участь 156 учасників з 21 країни Європи, Азії, Північної Америки та Океанії. У перший день (22 травня) для іноземних гостей було організовано екскурсію по визначних місцях Києва. Офіційна церемонія відкриття та пленарні засідання тривали впродовж 23 травня. У цей день з вітальними словами до учасників конференції звернулись голова мережі Planta Europa пан Філіп Бардін (Франція), директор Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України чл.-кор. НАН України Сергій Леонідович Мосякін, директор Національного ботанічного саду ім. акад. М.М. Гришка НАН України чл.-кор. НАН України Наталія Василівна Заіменко, начальник НДЧ Київського національного університету імені Тараса Шевченка д.б.н. Ганна Миколаївна Толстанова, директор Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Олександр Олексійович Сенчило.

Зауважимо, що пан Філіп Бардін у своєму виступі повідомив про зміни у керівному складі Planta Europa Network, а також зазначив, що нинішня конференція відбувається завдяки активній діяльності українських вчених, зокрема М.М. Перегрима (ННЦ «Інститут біології та медицини»). Після того пан Філіп від керівництва цієї організації за значний внесок у розвиток охорони рослинного світу на теренах Європи нагородив спеціальною відзнакою Planta Europa Network «Золотим листком» проф. Анку Сарбу Румунія) та «Срібним листком» проф. Віктора Івановича Мельника (Національний ботанічний сад ім. акад. М.М. Гришка, Київ, Україна) та подякував їм за плідну роботу у галузі збереження рослин Європи.

Впродовж 23-24 травня учасники конференції заслухали 4 пленарні доповіді та близько 25 секційних доповідей присвячених таксономії, екології, філогенетиці, еволюції та охороні рослин Європи та світу. Жваве обговорення викликали доповіді з охорони рослин Ребекки Стенлі (Окленд, Нова Зеландія), Володимира Кричфалушія (Саскачеван, Канада), Клаудії Періні (Сієна, Італія), Еріки Пензешне Конії (Егер, Угорщина), Єржи Пушальського (Варшава, Польша), Валеріуса Расомавічуса (Вільнюс, Литва) та інших колег. Окремі доповіді учасників були представлені у вигляді стендових.

24 травня перед початком секційних засідань для учасників конференції була проведена екскурсія Ботанічним садом ім. акад. О.В. Фоміна. Науковці з Європи були приємно вражені різноманіттям колекційного фонду, вони з захопленням та великим задоволенням оглянули дендрарій та колекції «закритого ґрунту» Ботанічного саду.

Також в рамках конференції (25 травня) одночасно проведено три екскурсії, під час яких учасники конференції мали можливість відвідати цікаві природні місця України: ділянки Канівського природного заповідника «Зміїні острови» (окол. м. Канів Черкаської обл.) та заказник «Тулинецькі переліски» (Миронівський р-н Київської обл.); національний дендрологічний парк «Софіївка» (м. Умань, Черкаської обл.); урочище «Лісники» національного природного парку «Голосіївський». Зазначимо, що впродовж однієї із екскурсії учасники конференції могли побачити унікальні найбільш північні степові райони в Україні та поспостерігати за квітуванням ковили перистої (Stipa pennata L.), яка, власне, є символом цієї конференції.

Заключний день конференції відбувся 26 травня у Національному Ботанічному саду ім. акад. М.М. Гришка. Після екскурсії по території Ботанічного саду учасники провели обговорення підсумків та прийняли резолюцію конференції. Основним аспектом, що зазначений в резолюції, є рішення продовжити подальшу роботу над реалізацією існуючої Європейської стратегії збереження рослин (EPCS) та активізувати участь у розробці нової Глобальної стратегії збереження рослин (GSPC). 

Завершення конференції відбувалось у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна, де учасники у дружньому колі змогли насолодитись спілкуванням та поділитись своїми враженнями. Зі слів колег (в першу чергу іноземних) – конференція вдалась! Наступне ж зібрання Planta Europa Network заплановано провести у 2020 р. у м. Париж (Франція).

 

Заст. директора Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна    Коломійчук В.П.

30.05.2017 р.

Теги: 8-ма конференція «Планта Європа», конфренції

ДрукE-mail

Контакти

Телефон: +38 (044) 234 60 56
Факс: +38 (044) 239 31 90

Email: botsad-fomin@ukr.net

Адреса: вул. С. Петлюри, 1,
м. Київ, 01032